Barnie Věrný kamarád

Barnie Věrný kamarád

(Ondřejovice, Zlaté hory v Jeseníkách)


 

Barnie vykoukl na svět v 5:52 a dostal fialovou stužku a později i fialový obojek. Je to typický veselý a kontaktní flatík s velmi mazlivou povahou a chytrou hlavičkou. Také se velmi rád předvádí. Na výstavých by se neztratil a ve výstavním postoji stojí jako přibitý, prostě rozený talent. :) 1.7.2014 - Barník odjel do nového domova v Jeseníkách kde bude mít v blízkosti domu hodně vodních toků na dovádění. Někdy se to prý rozvodní až moc, tak snad nám Barnie neuplave..:) Také bude mít kamaráda jezevčíka který se ho už nemůže dočkat, protože nechce být doma sám a je zvyklý na flatího parťáka. Určitě si Bárníka vychová k poslušnosti. Přejeme mu ten nejšťastnější psí život a budeme se těšit na zprávy a fotky z nového domova, které naleznete dole na stránce! ♥

  


 Barnie 6 týdnů.

Fialovy   Fialovy 3

Fialovy 2    Fialovy 1

 Barnie 8 týdnů.

Fialovy 22   Fialovy 11

 


 

 Barnie odjel do nového domova

 

 04. 07. 2014 - " Dorazili jsme v pořádku , cestou jsme udělali jednu přestávku, Barnie se napil a vyčůral, trošku pomuchloval plyšového Čendu a doma jsme byli asi ve 20 hod. Cestování v autě se mu moc nelíbilo, trošku pokňukával. Jakmile jsme vystoupili v Ondřejovicích, vydal se na průzkum předzahrádky a než jsme vyložili věci z kufru pobíhal po trávníku a oškubával květy netřesku ze skalky. Matýsek ho přijal podle očekávání chladně a dával najevo, že jeho, VELKÉHO psa něco takového malého černého přece nemůže rozházet. Ovšem tento postoj mu vydržel jen do doby, než jsme Barniemu ukázali zadní zahradu a on ji začal prozkoumávat , přičemž do svého průzkumu zahrnul i Matýska. Ten chvíli stál s ušima staženýma dozadu a s vyděšeným výrazem a potom se dal na ústup a pro jistotu se dnes večer s Barniem už " nebavil", prostě ho ignoroval. Barnie dostal najíst granulky a napít vody z misek pro velkého psa :-)) a kolem 22 hod po trošce poknikávání usnul. "

 


  

Zprávy z nového domova 

 

08. 07. 2014 - " Barnie se už zabydlel, první den byl trochu zaražený, všechno neustále "komentoval" kňučel i u jídla, ale dnes už mručí, jen když usíná, nebo se mu něco nelíbí . Jinak je to miláček, spí celou noc, čurá a kaká venku,naprosto bez problémů, přes plot se spřátelil se sousedkou Betynkou, a když si ho ona nevšímá , začne na ni vyštěkávat a dožadovat se pozornosti. Matýsek Barnieho "pozornosti" snáší velice dobře, snese jednou štípnutí do ocásku,zatahání za ucho a když se Barnie snaží vyskočit mu na záda, prostě odchází, docela nás překvapuje s jakým nadhledem to malé černé "torpédo" zvládá, přece jen je to už pán v "letech". Zkoušela jsem je společně vyfotit, ale vždy mi z toho vyjde půl Matýska a černá čmouha, Barnie prostě nepostojí. "

 

14. 07. 2014 - " O víkendu jsme byli na prvním velkém výletě asi 3km. Barnie šel vzorně na vodítku a nadšeně se vrhal do každé kaluže, kterou jsme potkali. Když jsme dorazili k potoku, bez váhání si to namířil skrz, vůbec mu nevadilo, že všichni ostatní, včetně Matýska, kráčejí po dřevěné lávce. Když byl trošku unavený, lehnul si do jehličí pod smrk a pořádně se v něm rochnil, ještě dneska mu dostávám z kožíšku pryskyřici... Matýsek se už stoprocentně rozhodnul, že přijme Barnieho "za svého", protože mu dovolí, aby pil z jeho misky a dokonce mu dovolí prošmejdit misku na granule ( a to občas vrčíval i na Arčinka, když mu nakukoval do misky). Barnie je velice šikovný, je to prostě živé dovádivé psí mimino a když má svou chvilku dokáže pěkně řádit, aspoň vidíme , že dobře prospívá, roste jako z vody. " 

 

02. 05. 2015  - " Mockrát děkujeme za nádherné přání k prvním narozeninám, Barnie vše samosebou oslavil a na párty pozval i svého kamaráda " z mokré čtvrti" a nerozlučného parťáka Matýska. Posíláme pár foteček z oslavy a také pohlazení tatínkovi Raiovi. "

 

07. 07. 2016 - " Gratulujeme Vám i Rejíčkovi k úspěšnému složení canisterapeutických zkoušek a přejeme Vám oběma mnoho úspěchů do budoucnosti. V sobotu večer jsme se vrátili z týdeního flatího srazu, v rámci kterého Barnie úspěšně prošel zkouškou OVVR. Zkoušky probíhaly v úmorném vedru, už ráno při nástupu bylo 30 stupňů ve stínu. Barnie vedro nesnášel moc dobře a vyhledával každou chvilku stín. Takže OVVR ano , ale pouze ve III. ceně. Dle hodnocení je Barnie pes standardní povahy s nadšením pro práci ve vodě. Posílám pár fotek ze srazu. " Barnie si vyzkoušel od všeho trošku, byli jsme V Tovačově na vodě- tam skákal z člunu a zahrál si na záchranáře- tam jsem bohužel s ním nebyla, musela jsem odjet na jeden den do práce, takže s ním byl páníček a oba dva si to užili, vyzkoušel si také "obranu" a nácvik výstavního postoje. Jinak Barniemu se daří dobře. K narozeninám dostal samozřejmě dort plný dobrůtek. Už je to velký chlap, jako správný fleťák miluje vodu v jakémkoliv skupenství, zrovna včera nám nestačilo, že leje jako z konve, museli jsme do vody zkontrolovat budoucí pulce .... Boty suším ještě dnes :-). Přikládám dvě fotky z letošního ledna..... Zdravíme a přejeme Vám i Rejíčkovi hodně zdraví a štěstí. "

 

23. 08. 2018 - "Děkujeme za pozdrav a také moc zdravíme. Barnie je zdravý krásný temperamentní- někdy trošku moc- fletí kluk. Miluje vodu ve všech skupenstvích, rád stopuje a hledá "slepičky" na loukách, aportuje nejraději z vody, pozoruje kačeny na hladině. Má rád všechny lidi a zbožňuje malé děti. Bohužel loni v listopadu nám odešel za duhový most Barnieho parťák Matýsek.:-( Barnie to nenese moc dobře, kdykoliv zůstane doma sám vyje a vyje, Matýsek ho provázel od jeho prvního dne u nás a teď mu kamarád chybí. Jinak musí být vždy všude první, i v posteli :-), tam samozřejmě nespí, jen když vidí, že se chystáme , jdeme do koupelny, oblékneme si pyžamo, v nestřežené chvíli proklouzne jak myška do ložnice a už zahřívá....., což v letošním horkém létě není zrovna ideální. Ještě jednou děkujeme za pozdrav a přejeme Vám ať jste zdraví a šťastní. Barnie s rodinou."


 

 " Barnie je veselý, temperamentní, neustále dobře naladěný, prostě typický představitel svého plemene. Miluje procházky po okolních kopcích, vyběhneme nahoru ( teda spíš Barnie vyběhne, já se tam vyškrábu) a kocháme se výhledem na protější kopec, nebo pohledem do údolí, na procházky chodíme každý den společně s naším psím skoro dědkem, jezevčíkem Matýskem. Chodíme na cvičák a zatím jsme absolvovali jen lekce pro začátečníky, ale paní ,která výcvik vede je z Barnieho nadšená a moc se jí líbí ( to jsou její slova). Prohlásila, že je to rozený talent. "

 

S rodinou Barnieho jsme pravidelně v kontaktu a jsme strašně moc šťastní, že má Barnie tak úžasnou rodinu! Navíc jsou moc šikovní a Barnie díky tomu zažívá stále nová dobrodružství. 


 

Lovecký výcvik - zkoušky:

 

04. 07. 2015 - OVVR Radíkov - III. cena (Standardní povahy s nadšením pro práci ve vodě).

 


03. 05. 2019 - Barnie 5 let a jeho nový "bráška" Majk.

 58870327 576663486072781 7204834607139651584 n

SAM 5267   SAM 5081

 stažený soubor 4   stažený soubor 6

stažený soubor 2   stažený soubor 3

Malý Barnie slaví 1 rok s "bráškou" Matýskem.

stažený soubor 9   stažený soubor 10

Více fotek Benjamina z nového domova, najdete po rokliknutí poslední fotky výše.

 

 

 Webdesign pro chovatele