O nás

 


Můj osud, můj život, můj nejlepší přítel, můj nejlepší parťák, mé všechno...Flat Coated Retriever! ♥


 

Dovolte mi, abych Vám představila naši malou, rodinnou chovatelskou stanici Flat Coated Retrieverů. 

Pocházím z malé vesnice a psi byli v naší rodinně vždy nedílnou součástí. Již jako malá jsem vyrůstala s vysloužilými, pracovními, německými ovčáky, se kterými jsem měla úžasný vztah. Nejen že jsem s nimi zažívala své první krůčky výcviku psa, ale jako jediná jsem s nimi mohla například jíst povidla i z jedné lžíce. :) Po té se k nám přidala ještě fenka leonbergera, se kterou jsem se již ponořila hlouběji do jejího výcviku. Ve svých 19 letech jsem si pořídila svého vysněného retrievera a byl jím první Flat Coated Retriever.Dala jsem mu jméno Rainbow.A to jsem ještě netušila, co tím vše odstartuji a jak moc, mi změní život. :)

Rainbow byl opravdu pan pes, s obřím srdcem, nekonečně dobrou náladou a nesmírnou oddaností. Velmi charakterní, extrémně učenlivé a klidnější povahy. Díky němu jsem se dostala do světa, o kterém jsem neměla ani potuchy. Naplno jsem se ponořila do studie tohoto plemene, ochutnala první kroky loveckého výcviku a spolu jsme ovládli výstavní kruhy i v zahraničí. Věnovali jsme se spolu canisterapii a účastnili se vdělávacích aktivit pro veřejnost, vystupovali na společných akcích pod vedením různých zřizovatelů, ale i na akcích, kde jsem byla sama organizátorkou. Samozřejmě jsme spolu zažili nespočet výletů, tracků a různých dobrodružství. Vždy byl po mém boku, šel do všeho a byl to opravdu ten nejvíc, nejlepší přítel a parťák za všech situací. A už tehdy jsem věděla, že založení mezinárodní chovatelské stanice, ponese jeho jméno a spojení, které vyjádří alespoň z části naše pouto.

A tak vznikla 18.12.2015 naše mezinárodně chráněná, chovatelská stanice Rainbow for Life.

O několik let později jsme se rozrostli o další členku rodiny. Je jí hnědá fenka FCR, Loki. Je to dcera našeho Raie, ze zahraničního krytí. Loki je malý hnědý drak s neutuchající energií. Od těch, co ji měli čest poznat na poli pracovním, si vysloužila přezdívku "fena maniak". Jak už tomu přezdívka napovídá, Loki je oproti tatínkovi velmi temperamentní fenka, s obří chutí do práce a stále neutuchající radostí a energií a i přesto je velmi snadno ovladatelná, stále veselá a ochotna jít do všeho naplno.

Jak jsem Vám alespoň trochu z části nastínila, naši psi jsou sice šampioni krásy a úspěšní pracanti, ale jsou především právoplatnými členy naší rodiny a ti nelepší parťáci. Máme generační chov a se všemi potomky našeho krycího psa, jsme v kontaktu. Díky tomu, máme možnost sledovat zdravotní, povahové, ale i ostatní úspěchy naší chovné linie. V naší chovatelské stanici dbáme na zdraví, dobrých povahových vlastnostech plemene, genetickém materiálu jak po stránce exteriérové, tak i pracovní.
No a co říci závěrem, snad jen, že chovu tohoto plemene se věnujeme s veškerou láskou a náležitou péčí. Proto je naše chovatelská stanice opravdu malá a malou i zůstane. :)

 

kontakt1 

Rainbow a jáWebdesign pro chovatele