Štěňátko od nás

Štěňátko od nás

 

Pro začátek bych Vám ráda nechala nakouknout pod pokličku, jak to vše začíná. Nebojte, shrnuli jsme to velice ve zkratce, co to jen šlo. :)
Chov je nesmírně zodpovědná kapitola sama o sobě, která by vystačila na knihu. Není to jen péče o zvířata a převzetí veškeré zodpovědnosti o jejich spokojený život. Je to spojeno se spoustou radostí, úspěchů, ale i starostí a někdy bohužel i velké bolesti. Je to něco, co si člověk musí opravdu dobře promyslet a věnovat tomu spoustu svého volného času. V konečném důsledku, přeci jen jste zodpovědní i za zachování a budoucnost plemene, stejně tak jako za počátek života malých stvoření a následně jim zajistit dobrý život, tak i nabídnou to nejlepší, jejich novým rodinám. Naše plánování začíná dlouho, dlouho dopředu, než se naše štěňátka narodí. Začíná to hledáním vhodného ženicha, které není jen tak. V naší chovatelské stanici dbáme na zdraví, dobrých povahových vlastnostech plemene, genetickém materiálu jak po stránce exteriérové, tak i pracovní. Proto je výběr zdlouhavým procesem, spoustu dohledávání informací, zdravotních výsledků předků a nekonečné studování rodokmenů. 
Zdraví našich psů je pro nás samozřejmě na prvním místě. Proto vybíráme pro chov pouze psy zdravé, splňující veškeré chovné podmínky, ale i zdravotní testy nad rámec chovných podmínek. A tak si po všech těch procesích a vybrání vhodného krycího psa a vyřízení formalit, postupně můžeme chystat věci na štěňátka. Především i velice pečlivá péče o nastávající maminku. Fenka je řádně vyšetřena veterinárním lékařem, aby se zjistilo zda krytí a následná březost neohrozí její zdraví. V průběhu březosti dostává vitaminy a minerály, aby byla štěňátka zdravá a silná. Čeká nás pak ještě dlouhá cesta, plná nákupů a spousta nákladů. Ale tím Vás již nebudeme zatěžovat, pokud se vše podaří jak má, přivítáme u nás naše vytoužená štěňátka. 

Štěňátka se rodí přímo u nás doma. Porodní bedýnka má nachystáno své místo u nás v obývacím pokoji a tím zajišťuje neustálou 24 hodinovou péči a dohled nejen nad štěňátky, ale i pro jejich maminku. Již v porodní bedýnce si štěňátka přivykají každodennímu ruchu domácnosti a učí se správným, hygienickým návykům. Štěňátka jsou krmena kvalitním granulovaným krmivem, masem, kašičkami, jogurty, tvarohy a konzervami. Po nějakém čase se štěňátka postupně začleňují do běžného života domácnosti a za pěkného počasí mají přes den přístup i na zahradu. Tam mají vytvořený bezpečný výběh s možností přístřeší, stínu a spoustu zajímavých věcí okolo.
Socializace je pro štěňátka velmi důležitá. Proto se budou naše štěňátka setkávat s každodenními, běžnými situacemi a budou se tak postupně seznamovat se vším, co je na světě čeká. Správná socializace zahrnuje i velmi příjemnou část a to pro obě strany :) a to je mazlení a zase jenom mazlení. Zkrátka, do výchovy našich štěňátek vkládáme veškeré úsilí a všechnu lásku co pro ně máme, aby z nich vyrostli šťastní a spokojení pejsci.

Naše štěňátka budou odcházet do nových rodin po dovršení 8. týdne života. Budou mít za sebou odčervení, první očkování, budou označeny identifikačním čipem a zkontrolována veterinářem. Do nového domova štěňátko dostane krmivo, na které je od nás zvyklé a nějaké drobnosti do začátku. Dále pak věc od maminky, aby se mu tolik nestýskalo. Samozřejmostí je průkaz původu FCI, mezinárodní pet pas, takže s pejskem můžete bez problémů vycestovat i do zahraničí. Řádnou kupní smlouvu a naší "příručku", jak se správně o štěňátko starat.
Samozřejmostí je i doživotní chovatelský servis. Pomoc při výchově, výcviku, či možnost hlídání. Rádi bychom zůstali s novými majiteli v kontaktu a měli tak o našich odchovech informace, jak se jim v životě daří. Nepožadujeme aby se nový majitelé věnovali výstavám, loveckému výcviku, či následném chovu. Nejdůležitější pro nás je, aby bylo o naše štěňátka dobře postaráno a měly úžasné, milující domovy. Webdesign pro chovatele